Vstup do online setkání

Metodický portál RVP.cz nabízí svým uživatelům tematická setkání ve virtuálním prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů. Konají se (dle přání uživatelů) obvykle ve večerních hodinách. Na setkání zveme zajímavé hosty.Uvítáme náměty na hosty a témata i od vás! (v diskuzi zde)
Detaily, program a kalendář najdete v digifoliu Online setkávání.
Online setkávání na Metodickém portálu

AKTUÁLNÍ WEBINÁŘ:

Čtvrtek 29. 9. 2016, 20:00
Jak učit výslovnost cizího jazyka tak, aby žáky to bavilo?

Mgr. Sylvie Doláková si už svými hravými metodami a náměty získala mnoho vděčných diváků webinářů. Může být výuka výslovnosti cizího jazyka zábavnou a veselou součástí lekcí? Nechte se přesvědčit!

Anotace setkání:
Setkání se bude zabývat problematikou používání, vysvětlování i nácviku co nejlepší výslovnosti. Pokusí se poradit i bezradným učitelům, jak zakomponovat procvičení výslovnosti do svých hodin co nejčastěji a pro žáky atraktivním způsobem.

Obsah a cíle setkání:
Představíme si zábavné hry, které žákům umožní procvičit typické jevy správné výslovnosti (sluchové hry, zvukové labyrinty, obrázkové symboly, manipulace s kartičkami, výslovnostní rozcvička, hry v prostoru i ve skupinách, nácvik rytmu a intonace s říkankami, zábavné rýmování apod.).
Také se dotkneme otázky používání fonetické transkripce, zda je pro děti vhodná a od kdy a jak s ní začít pracovat.
Nemalou roli v jazyce hraje intonace; podíváme se, jak se s ní v hodinách vypořádáme.

Komu je setkání určeno:
Setkání je určeno učitelům angličtiny v mateřských a základních školách.

Setkání je zdarma.

Lektorka:
Mgr. Sylvie Doláková

Více podrobností k aktuálním nebo již proběhlým webinářům najdete v Digifoliu na stránce Setkávání na Metodickém portálu.


Co potřebujete k účasti na online setkání?

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem dole na této stránce.Vstup do místnosti je snadný, postupujte podle návodu, který najdete níže.Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Těšíme se na vás!

Webinář bude přístupný 29.09.2016 v 19:45