Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

E-learning pro učitele má první absolventy

Praha, 28. května 2010 – Metodický portál www.rvp.cz Výzkumného ústavu pedagogického v Praze je úspěšný v e-learningovém vzdělávání učitelů. V květnu skončily první dva běhy akreditovaných kurzů: Tvorba a realizace individuálního vzdělávacího plánu (IVP) mimořádně nadaného žáka a Rozvoj a hodnocení klíčových kompetencí žáků. Další kurzy se chystají.

„Zájemci o e-learning se mohou již nyní přihlásit na Metodickém portálu www.rvp.cz do tzv. „čekárny“. Jakmile bude další termín na nový kurz vypsán, budou všichni včas informováni,“ říká k organizační stránce Daniela Růžičková z VÚP. Do konce roku 2011 připraví ústav minimálně třináct dalších e-learningových kurzů, z nichž některé proběhnou opakovaně, podle zájmu účastníků.

Ukazuje se, že spojení teoretického zázemí VÚP a lektorů z praxe bylo dobrým tahem. „Přínos kurzu předčil mé očekávání,“ konstatuje Markéta Hummlová ze Znojma. „Ocenila jsem vysoké pracovní nasazení lektorek a dobrou komunikaci.“

E-learningové kurzy využívají prostředí Moodlu. Jsou financovány z Evropského sociálního fondu a z rozpočtu ČR, proto jsou pro účastníky zdarma.

Autor: VÚP