Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Metodický portál posílil

Praha, 17. května 2010 – Od dnešního dne Metodický portál rvp.cz, který realizuje Výzkumný ústav pedagogický v Praze, nabízí recenzované odkazy.

„Modulem Odkazy nabízíme učitelům průvodce, který by jim měl pomoci ve snadnější orientaci na internetu,“ říká manažer portálu Lukáš Križko. Výhodou tohoto modulu je, že všechny odkazy procházejí recenzí. Hodnotí se z několika hledisek, například podle didaktické hodnoty či multimediálního obsahu. Poté jsou zařazeny do jednotlivých vzdělávacích sekcí.

V současné době je na portálu umístěno již 250 odkazů a každý den přibývají další. Odkazy mohou vkládat i sami uživatelé, a to dokonce za autorskou odměnu. Stejně jako v jiných modulech portálu je možné odkazy hodnotit a komentovat. Každý odkaz obsahuje krátkou anotaci a také doporučení, jak jej využít.

Výhodou Metodického portálu www.rvp.cz je především jeho modulární uspořádání. Portál nabízí metodickou pomoc učitelům mateřských, základních i speciálních škol a gymnázií, středním odborným školám, jazykovým a základním uměleckým školám. Veškerý obsah je poskytován zdarma.

Autor: VÚP