Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Metodický portál se mění – přijeďte se podívat jak

Třináct regionálních konferencí připravuje na podzim 2009 VÚP (Výzkumný ústav pedagogický v Praze). Hlavním impulsem pro ně jsou chystané změny Metodického portálu – webu zaměřeného na podporu učitelů.

„Metodický portál se rozrůstá o nové funkce a zároveň se mění i jeho vizuální podoba. V druhé polovině září učitelům nabídneme novinky Wiki a Digifolio, lepší prostor pro blogy a diskuze a řadu dalších vylepšení. Změní se také vzhled a funkce hlavní stránky Metodického portálu. A nově bude portál sloužit také učitelům odborných, jazykových a základních uměleckých škol. Proto chceme všem nabídnout možnost setkat se s Metodickým portálem, jeho tvůrci a jeho uživateli osobně.“, říká o konferencích Zdeněk Slejška, manažer projektu Metodika II.

Program konferencí ale není zaměřen jen na seznámení s Metodickým portálem a jeho využitím v pedagogické praxi. Organizátoři chtějí nabídnout i další témata – například přednášky o ICT v českém školství, autorském právu, sociálních sítích a generaci dnešních žáků a studentů a další.

Konference jsou bezplatné, vedle učitelů by mohly zaujmout i další vzdělavatele a ty, kteří se věnují dětem a mládeži ve volném čase. Přihláška a podrobnosti o programu a místu konání konferencí jsou uvedeny na adrese www.rvp.cz/informace/o-portalu/konference.