Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Průzkum – využití portálu www.rvp.cz uživateli

Autor: VÚP Praha – 2. 7. 2008

V druhé polovině května zorganizoval Výzkumný ústav pedagogický v Praze průzkum zaměřený na získání informací o spokojenosti uživatelů s Metodickým portálem www.rvp.cz. Informace o průzkumu byly rozeslány na školy a všem uživatelům byly k dispozici na stránkách portálu. Podařilo se získat názory více než 500 uživatelů, kteří se vyjadřovali ke struktuře portálu, kvalitě obsahu a nabízeným službám.

Z výsledků průzkumu vyplynulo, že jsou uživatelé s fungováním portálu celkově spokojeni. V doporučeních navrhovali rozšířit Metodický portál o nové rubriky (články a informace psychologů), o vzorové materiály (dokumenty, záznamové archy), o konkrétní příklady z praxe a o informace pro nestandardní situace. Respondenti též doporučili zlepšit vyhledávání příspěvků a snadnější přístup ke starším článkům a vytvoření fóra (prostor pro otázky a odpovědi a reflexe nad články apod.).

Podrobnější informace o výsledcích průzkumu najdete v příloze v textu „Hlavní zjištění dotazníkového šetření k portálu www.rvp.cz.”