SYPO – Webináře a blog na podporu distanční výuky ve školách

Projekt Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů (SYPO) od 17. 3. 2020 realizuje sérii navazujících webinářů věnovaných problematice distančního vzdělávání. V rámci těchto webinářů se věnujeme praktickým a využitelným postupům a návodům, jak mohou školy online výuku v průběhu karantény realizovat, jak složité a časově náročné to je, jaké konkrétní technologie mohou k online výuce využít.

V rámci této série webinářů, kdy jeden webinář trvá přibližně půl hodiny, si zveme různé hosty, kteří nám ukazují příklady dobré praxe. Webináře jsou přenášeny živě na YouTube projektu SYPO, záznamy jsou umístěny na webu www.projektsypo.cz. A to není všechno. Nově je k dispozici i blog se zajímavými příspěvky. Nechte se inspirovat!

Na jaké webináře se tento týden můžete těšit?

2. 6. 2020, 14:00
Název: PowerPoint jak ho neznáte: Efektivní prezentace do výuky patří
Lektor: Karel Klatovský

PowerPoint má většina učitelů zažitý (a naučený) jako nástroj na tvorbu základních prezentací s klasickými snímky a možná několika animacemi. Nejvyužívanější prezentační software ovšem nabízí mnohem víc. Pracovat můžete s online hlasováním, 3D modely i nahráváním obrazovky. V PowerPointu vytvoříte multimediální výukové materiály, sestřiháte video nebo vytvoříte komiks. A nové funkce i doplňky stále přibývají.

3. 6. 2020, 14:00
Název: Český jazyk online: J. A. Komenský vzdálený i blízký
Lektor: Petr Koubek

Jan Amos Komenský slaví a národ s ním. Jak ale Komenského texty a myšlenky uchopit ve výuce? Výzkumy týkající se praxe literární výchovy ukazují, že tyto texty jsou pro děti obtížně pochopitelné. Pojďme si společně vyzkoušet několik praktických cvičení, jimiž evokujeme osud a dobu tohoto humanistického génia ještě před tím, než se pustíme do čtení Labyrintu. Úlohy a pracovní listy jsou ověřeny učiteli v praxi a mohou posloužit také při distanční výuce.

4. 6. 2020, 14:00
Matematika online: Nástroje Desmos a Graspable Math
Lektorka: Jitka Rambousková

Výuka matematiky online má svá specifika, ale existuje řada nástrojů určená právě pro ni. Ukážeme si možnosti učitelských aktivit v aplikacích Desmos a Graspable Math. Své uplatnění najdou v prezenčním i distančním vzdělávání. A můžeme je využít také při výuce dalších předmětů.

Záznamy již realizovaných webinářů sledujte na webu: http://www.projektsypo.cz/webinare-na-podporu-distancni-vyuky-ve-skolach.html.

Další příspěvky