Týden otevřeného vzdělávání na Metodickém portálu RVP.CZ

V týdnu 4. až 8. března proběhne Týden otevřeného vzdělávání, na němž se Metodický portál RVP.CZ každoročně podílí. Tento rok se hodláme zapojit dvěma webináři:

  • 6. 3. Rozvoj informatického myšlení s využitím robotických hraček
    Lektorka: Ing. Eva Fanfulová

    V krátkém teoretickém úvodu vysvětlím základní důležité pojmy – rozvoj informatického myšlení, rozvoj digitální gramotnosti. Následně se budeme věnovat praktickým příkladům rozvíjení informatického myšlení v mateřské škole a na 1. stupni. Ukážeme si nejméně 3 druhy robotických pomůcek a povíme si, pro jaký věk jsou jednotlivé pomůcky vhodné. V závěru uvedu odkazy na vznikající materiály pro podporu rozvoje informatického myšlení. Webinář je určen pro učitele MŠ a 1. stupně, všem může přinést inspiraci.

  • 7. 3. Moderní aplikace ve Windows II
    Lektor: Mgr. Miroslav Kotlas

    Anotace: Setkání navazuje na předchozí webinář o moderních aplikacích ve Windows. V tomto díle si stručně shrneme možnosti nákupu aplikací jednotlivcem i školou a podíváme se na celou řadu dalších aplikací. Webinář je určen všem, kteří využívají PC nebo tablet s operačním systémem Windows 10 a chtějí svou výuku obohatit o nové možnosti. Na své si přijdou jak učitelé těch nejmenších, tak učitelé na středních či vysokých školách.

Další příspěvky