Newsletter RÚ - 7/2014

logo-nuv

Nový newsletter Metodického portálu RVP.CZ

číslo 7, duben/2014

Zapište si do kalendáře

kalendar

3. 4. Zvládání stresu, Jan Burian, Ph.D.

Nabízíme online setkání prakticky zaměřené na konkrétní, jednoduché a snadno zapamatovatelné metody zvládání stresu a jednoduchá meditační cvičení. Podobný webinář proběhl i v loňském roce a byl velmi úspěšný. Podívejte se!

9. 4. Projektový den  Ekolibřík - zkušenosti s využitím interaktivní tabule v projektovém dnu DDM, Mgr. Ivana Hrubá Eliášová

Paní Hrubá Eliášová je zkušená lektorka a propagátorka práce s interaktivní tabulí. Podívejte se na její předchozí webinář nebo si pročtěte její příspěvek v modulu Články s názvem Barevné hraní.

23. 4. Problematika citování se zaměřením na školní prostředí, Markéta Řehůřková a Petra Šolcová

Je vždy nutné citovat zdroje? Jakou formu by takové citace měly mít? Pokud jste si už někdy kladli podobné otázky, pak přijměte pozvání na online setkání se zástupci portálu http://www.citace.com/. Jako přípravu si můžete projít otevřený e-learningový kurz, který doporučujeme v modulu E-learning.

Doporučujeme

Novinky v modulu DUM (digitální učební materiály)

Doporučujeme z diskuze

Den Země se každoročně koná

22. dubna. Tento svátek odkazuje na oslavy jarní rovnodennosti a příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující na dopady ničení životního prostředí a rozvíjející diskuzi o možných cestách řešení. Sbírku odkazů (nejen z prostředí Metodického portálu RVP.CZ) jsme pro vás připravili v pohledu Duben: 22. 4. Den Země ve skupině Významné dny a události. Projekty pro Den Země autor: Bořivoj Brdička Informace o projektech připravovaných na Den Země (22.4.) a o významu této události ve Spomocníkovi. Inspirace pro Den Země v modulu Wiki
AZ kvíz – ekologie autor: PhDr. Věra Holotová Didaktická hra k opakování a procvičování základních otázek z ekologie – třídění odpadů, ochrana přírody, vodní zdroje.

Velká ekologická hra

autor: PhDr. Věra Holotová Didaktická hra s kostkou k procvičování základních znalostí z oblasti ekologie.

Umím recyklovat

autor: Mgr. Petra Cemerková Golová Pracovní list obsahuje obrázky s tajenkou a jiné aktivity k vyvození a procvičení učiva environmentální výchovy o recyklaci. Žák pracuje na základě vlastních zkušeností – využití odpadního materiálu k tvorbě, předměty denní potřeby…

Vzdělávání pro udržitelný rozvoj

Výuka mimo třídu

Příklady dobré praxe - EVVO

Environmentální výchova a vzdělávání v MŠ
Jaro má jistě také vliv na výzdobu ve vašich třídách, na chodbách. Proto jsme připravili akci Velikonoce v Galerii. Rádi bychom, abyste náš nový modul využili ke sdílení výtvarných nápadů a námětů s tématem jara, oslav Dne Země, Velikonoc apod.

logo 3

Newsletter Metodického portálu vydává NÚV v Praze
Weilova 1271/6, 102 00, Praha 10www.nuv.cz, www.rvp.cz
ISSN: 1802-4785
vedoucí resortního úkolu
Pavlína Hublová
+420 274 022 410