Newsletter RÚ - 10/13

logo-nuv

Nový newsletter Metodického portálu RVP.CZ

číslo 2, říjen/2013

Zapište si do kalendáře

kalendar

2. 10. Rozvoj podnikavosti žáků

Podnikavost žáků lze rozvíjet různými způsoby. Inspirujte se před webinářem např. článkem Studentská obchodní snídaně.

9. 10. Být odlišný je normální

Jak u žáků rozvíjet toleranci a pochopení pro postižené osoby (nejen spolužáky) nám prakticky osvětlí lektorky Lucie Poláková a Ivana Čamková.

16. 10. Syndrom vyhoření a psychohygiena

Také se těšíte na druhé setkání s Mgr. Petrem Růžičkou? Pokud si chcete osvěžit vzpomínky, podívejte se na předchozí webinář s tématem jak relaxovat.

23. 10. Občanské vzdělávání

Lektor Petr Koubek píše na Metodickém portálu RVP.CZ také velmi zajímavý blog s názvem Vzdělávání - věc veřejná.

Doporučujeme

Novinky v modulu DUM (digitální učební materiály)

Doporučujeme z diskuze

Akce EUROPASS 17. 10. DIDACTA – Třebíč 17. - 19. 10. EDUCA MY JOB, Liberec 23. - 24. 10. Profesia Days, Praha-Letňany Články v sekci SPOMOCNÍK Počítačová gramotnost podle Scotta Výzva britsko-amerického učitele informatiky Marca Scotta s diskuzí, jejímž cílem je vysvětlit význam výuky informatiky a lobovat za prosazení vyšších priorit pro ni. Bobřík informatiky Základní informace o každoročně se opakující informatické soutěži žáků ZŠ i SŠ, termín jejíhož konání se blíží (11. - 15. 11.). Podrobnosti také v modulu Digifolio. U příležitosti dne vzniku samostatného Československa 28. října doporučujeme tyto DUMy: Vznik Československa - procvičování, autor: Mgr. Michal Kašpar Prezentace může posloužit i jako sumář faktů před školní písemkou. V procesu učení podává žákům zpětnou vazbu. Státní svátky aneb Proč máme ve škole volno, autorka: Mgr. Lenka Medunová Pracovní listy připomínají významné dny naší historie, které byly uznány jako státní svátky. Řazení československých a českých prezidentů od roku 1918, autor: Mgr. Otmar Němec Žák v časovém limitu skládá z nabídnutých jmen chronologický seznam prezidentů. Výsledek se dozví okamžitě. Tematické plány Jak plánujete výuku? Vytváříte tematické plány? Jakou formou? Co se vám osvědčilo? Uchovávání písemných prací Schováváte si velké písemné práce (pololetní, závěrečné) a jak dlouhou dobu? Třídní webové stránky - máme a fungují… Připravujete stránky pro svou třídu? K čemu je používáte? Jsou volně přístupné? V jakém systému jste stránky vytvářeli? avatar diskuze

logo 3

Newsletter Metodického portálu vydává NÚV v Praze
Weilova 1271/6, 102 00, Praha 10 www.nuv.cz, www.rvp.cz
ISSN: 1802-4785
vedoucí resortního úkolu
Pavlína Hublová
+420 274 022 410