Newsletter Metodického portálu RVP.CZ 2/2023


Nový newsletter Metodického portálu RVP.CZ

číslo 2, únor 2023

 

Podívejte se na záznamy našich online setkání na téma cizinec ve třídě

Dítě-cizinec v MŠ

Webinář nás seznámí se specifickými potřebami dítěte-cizince, dítěte předškolního věku. Doporučí podporující zdroje a provede nás základními kroky k integraci cizojazyčného dítěte v mateřské škole.

Žák-cizinec v mé třídě

Online seminář se věnuje specifickým potřebám žáka-cizince. K dispozici nám budou podporující zdroje a průvodce základními kroky k integraci cizojazyčného dítěte v základní škole.

Nový žák-cizinec v mé třídě

Webinář představuje možnosti práce s žákem-cizincem v oblasti výuky i hodnocení, poradí, na koho se lze obrátit pro odbornou pomoc nebo jak zpracovat plán podpory.

Služba pro Vás: Chcete být informováni o aktuálním online setkání? Nechte si zasílat upozornění na webináře e-mailem. Stačí pouze zadat Vaši e-mailovou adresu. Zasílání upozornění můžete kdykoli zrušit.

Přihlásit se k odběru upozornění »

Výběr aktuálních příspěvků

 

Odborné články

Materiály do výuky

Z ostatních aktivit

23 myšlenek pro rok 2023
autor: Jaroslav Mašek

Ohlédnutí za rokem 2022 prostřednictvím myšlenek, které se objevily v článcích publikovaných na Spomocníkovi.

Pohybová hra na sčítání a odčítání v oboru přirozených čísel do 10
autor: Štěpánka Vondrášková

Žáci na 1. st. ZŠ provádějí zpaměti jednoduché početní operace v oboru přirozených čísel do 10. Pamětně sčítají a odčítají, vytvářejí příklady. Chápou potřebu spolupráce a zažívají radost ze hry.

Blátohraní
autor: Kateřina Filkova

Příspěvek pro předškolní vzdělávání se zaměřuje na rozvoj trpělivosti a soustředěnosti, rozvíjení estetického vnímání a kultivaci smyslů. Tvoření z bláta může být bráno jako relaxační technika s netradičním materiálem. Přesahem může být i rozvoj digitální kompetence.

Vývoj člověka
autor: Petr Tišl

Materiál vhodný do výuky přírodopisu na 2. st. ZŠ představuje aktivní formou téma vývoje člověka. Většina aktivity je na žácích, kteří si zjištěné informace vzájemně kontrolují. Učitel je k dispozici k dotazům a ke koordinaci práce.

Chicken tikka masala
autor: Šimon Daníček

Příspěvek se zaměřuje na přípravu pokrmu tikka masala. Součástí je i videorecept. Materiál je určen k procvičení interaktivních řečových dovedností v rámci anglického jazyka.

Výrobek z přírodních materiálů
autor: Zuzana Kolářová

Prezentace určená žákům s lehkým mentálním postižením ve věku 12–15 let slouží jako návod na výrobu jelena z přírodních materiálů. Seznamuje s manuálními nástroji a úkony potřebnými k jeho výrobě.

Kolekce

TYSON, Jon. Unsplash.com: [online].
2018-01-19 [cit. 2023-01-26].
Dostupný pod licencí Unsplash.com
na WWW: <https://unsplash.com/
photos/r9T0LZv8xWQ>.

Newsletter Metodického portálu RVP.CZ vydává Národní pedagogický institut České republiky (NPI ČR).

Weilova 1271/6, 102 00  Praha 10
www.npi.cz, www.rvp.cz
ISSN: 1802-4785