Portál nově a přehledně

Nová struktura menu – rozhlédněte se

Ptali jsme se vás, co na Metodickém portálu RVP.CZ nejvíce využíváte. Říkali jste, že hlavně materiály do výuky (DUMy) a odborné články a že také sledujete webináře. Proto jsme pro vás právě tyto stránky portálu vybrali do hlavního menu. Nové stránky portálu i původní moduly jsme navíc roztřídili podle typu obsahu nebo využití do pomocné nabídky nahoře na stránce a také dole v patičce. Některé původní moduly jsme konzervovali a umístili do archivu.

Vylepšili jsme vyhledávání – vyzkoušejte

Na hlavní stránce portálu jsme zvýraznili vyhledávání. Zkuste si, věříme, že se vám bude líbit. Ve výsledcích hledání najdete výběr odpovídajících materiálů, článků a webinářů, ale můžete si zobrazit i další. Můžete se také přepnout na výsledky hledání v Katalogu EMA a v archivu. Je rovněž možné pohodlně vyhledávat jenom v sekcích Materiály do výuky nebo Odborné články, pokud na tyto stránky přejdete v hlavním menu. Nabízíme i dofiltrování hledaného obsahu podle struktury RVP.

Materiály do výuky, odborné články a webináře přehledně

Samotné materiály, články a webináře také zobrazujeme nově. Vyzkoušejte nový systém komentářů a hodnocení, sdílení a citací. „Srdíčko“ vám umožní přidat materiál nebo článek mezi vaše oblíbené. Zajímavé články a materiály můžete také třídit do kolekcí. Oblíbený obsah i kolekce posléze najdete ve svém profilu klepnutím na svého avatara.

Přihlášení k účtu na Metodickém portálu RVP.CZ vám usnadní práci

Abyste mohli využívat nové funkce, doporučujeme využívat přihlášení k účtu na portálu. Nabízíme propojení portálového účtu s vašimi účty na Facebooku, v Googlu nebo v Microsoftu. Když budete v prohlížeči přihlášeni k některému z těchto účtů, nebudete se už muset přihlašovat na Metodický portál RVP.CZ.

Uvítáme zpětnou vazbu

Doufáme, že se vám nová podoba portálu bude líbit a že si všichni na změny rychle zvykneme. Budeme postupně provádět další úpravy, přidávat další nové funkce a budeme vás učit je používat. Pokud najdete nedostatky, nebo pokud nám budete chtít něco vzkázat, dole v patičce portálu najdete tlačítko Uvítáme zpětnou vazbu. Předem děkujeme.

Tým Metodického portálu RVP.CZ